Heyhat değil HAYAT!!!

Yolum öyle güzel insanlarla kesişti ki duygularım tarifsiz. Öncelikle bu aşamaya gelmemi sağlayan Esra Aylin Akalın ve Banu Özkan Tozluyurt’a kocaman teşekkürlerimi iletmek isterim. Bu koca yürekli kadınların “Kadın Mektupları” üçlemesinin sonuncusuna yetişmek de bana kısmetmiş. Kadın üçlemesi serisinin ilk kitabı İmza Kızın ‘ın gelirinin bir kısmı alınıp YEKÜV’e bağışlanmış. İkinci kitap İmza Karın ‘ın geliri ise STET’e . Üçlemenin sonuncusu ve benim de kendime mektubumun olduğu İmza Ben ‘in geliri ise Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK) yararına. Üstelik  sesli kitap haline de getirildi.
Kitapla ilgili tüm detaylar için; http://www.youtube.com/watch?v=utFa9Rs-7qk ve http://www.dailymotion.com/video/x1onsc9_imza-ben-tanitim-filmi_news

Sevgili Hande İpekgil ’in radyo programına konuk olduğumda, sesli masallarımın görme özürlüler için büyük anlam taşıdığını vurgulamasıyla başka bir boyuta geçmiştim ama ne yapacağım konusunda bir fikrim yoktu. İmza:Ben’in gelirinin TÜRGÖK’e bağışlanacak olması ne kadar güzel bir tesadüftür ki beni hazıra kondurdu. Sevgili Esra Aylin Akalın’ın desteğiyle hemen TÜRGÖK ile iletişime geçtim. İyi ki de geçtim. Sevgili Burçay Güngüler ’in yardımlarıyla çorbada benim de tuzumun olacak olması heyecan vericiydi. Sesli masal uygulamamızda görüntü neden yok sorusuyla karşı karşıya kalırken, gönül gözleriyle hayal kuracak çocukların dünyasına konuk olacağım hiç aklıma gelir miydi? Masallarımın bir kısmı ile hazırlanan CD’ler 23 Nisan’da 254 çocuğumuza hediye edildi. Nasıl mutlu oldum nasıl onore oldum anlatamam. Böylesine değerli bir amaca küçücük bir katkıyla ucundan da olsa ortak olmak umuyorum daha büyük desteklere vesile olur.
TÜRGÖK beni büyük bir kahramanla tanıştırdı. Derneğin kurucu Sayın Avukat Gültekin Yazgan ’ın örnek teşkil edecek yaşamı ve çalışmaları insana hayal etmenin, azmin, paylaşmanın ve sevginin önemini çok iyi hatırlatıyor. Yaşamının 29.01.2012 tarihinde son bulması ile hayalleri yarıda kalmamış. Yaşamı boyunca en büyük destekçisi olan Sayın Tülay Yazgan eşinin vefatıyla kaldıkları yerden durmadan devam etmiş. Eşinin hayali onun da hayali olmuş. Gültekin Yazgan’ın en büyük hayali olarak başlayan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı artık üyelerin ve gönüllülerin destekleriyle günden güne büyüyerek hedeflerine koşuyor.

Hayat gerçekten tesadüfler üzerine kurulu gibi geliyor bazen. Bir şekilde bir noktada kesişiyoruz.  TÜRGÖK ‘ün sitesini incelerken en büyük destekçileri olan onursal üyelerinin fizik mühendisi olduklarını görüyorum. Hacettepe’den mezun olsam da bölüm çekiyor insanı. Yıllar önce neler neler yaptıklarını okumak isterseniz; Onursal Üyelerimiz Fizik Y. Mühendisleri Berksan – Dr. Yüksel ATAKAN>>> Daha da bir göğsüm kabardı. Gurur duydum. Her zaman her koşulda yapacak bir şeyler var.

Sayın Tülay Yazgan “Yorulmak bilmezdi, koyduğu hedefe ulaşmak için çalışırken önüne çıkan engeller onu yıldırmaz; tekrar başa dönüp aynı azimle çalışmasına devam ederdi. Gerek meslek hayatında gerekse özel hayatında birikimlerini paylaşmaktan, çözüm üretmekten mutlu olurdu” demiş eşi için, Sayın Yankı Yazgan ise “Gücünü amaçlarına olan inancından alıyordu. İnancını paylaşan eşi ve arkadaşlarının varlığı ile amacına yürümesi pek zor gelmedi.” demiş babası için. Ne de güzel demişler.

 

 

 

.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir